Česko

Ráj jménem Zikmundov

Zikmundov

Už si asi nevzpomenu, kdy jsem se o Zikmundově doslechl poprvé. Pravděpodobně tomu bylo na nějakém blogu, nebo sociální síti, tak dva roky nazpět. Malý penzion, citlivě zasazený do nedotčené krajiny, přirozeně kloubící prvky moderní a venkovské architektury, je něco, co si mě dokáže získat docela snadno. Od té doby jsem o něm četl ještě několikrát, vždy chválu. Bohužel pohledem do rezervačního systému na volné víkendové termíny (a částečně i do ceníku) jsem se smířil s tím, že se tam jen tak nepodívám. To se změnilo až letos v lednu, kdy jsem noc na Zikmundově dostal od Romči k narozeninám. Sice v týdnu, ale beru to jako vhodnou příležitost k čerpání první letošní dovolené.

Zikmundov leží v samém centru východomoravské vrchoviny Chřiby, asi hodinu jízdy autem na východ od Brna. Původní statek z 19. století sloužící jako hřebčinec si svůj význam dochoval až do dnešní doby, jenom si zde mezi stájemi a chlévy našel místo i moderní penzion. Se svou polohou téměř 500 metrů nad mořem nás kromě mrazů hluboko pod nulou, které byly ostatně v poslední době i v Brně, přivítalo i slunce a sněhová pokrývka.

Po rychlém ubytování jsme se na doporučení provozního Vojty vydali na procházku na nedaleký hrad Buchlov. Tři a půl kilometrová cesta po červené značce nám zabrala necelou hodinu pohodové chůze se spoustou zastávek s výhledy do krajiny. Jak se dalo čekat, sezóna hradů a zámků není na začátku března zrovna na svém vrcholu, takže jsme se do hradu podívali akorát tak škvírou ve vratech.

Zpátky na Zikmundov jsme došli krátce před setměním. Se svými devíti malými pokoji, které se vesměs skrývají v šikmině střechy, si penzion zachovává komorní atmosféru. Recepci nehledejte. Hlavním vchodem vstoupíte přímo do kuchyně, kde se můžete pohledem na sporák přesvědčit, že večeře bude stát za to. Prostor kuchyně slouží zároveň jako jídelna, ale především jako místo setkávání. Nahoře soukromí, dole společnost.

Celou dobu se o nás staral provozní Vojta, který byl připraven plnit přání 24 hodin denně, jak sám řekl. Celkově jsme měli spíše pocit, že si uvolněně užívá pobyt s ostatními hosty. Tady je prostě všechno trochu jinak. Jidelní lístek nehledejte, raději svou představu sdělte přímo kuchaři. My jsme ovšem nechali večeru volný průběh a postupně se nám na stole objevila tomatová polévka s parmezánem, kachní prsa sous-vide s pastinákovým pyré a fazolkami a dezert, který sice neumím pojmenovat, ale spolu s výbornou kávou fungoval skvěle. Milovníci piva si zde ale na své nepřijdou. Tady je to o víně. O dobrém toskánském víně.

Penzion nabízí i vinný sklep, který vypadá úplně jinak, než co si pod vinným sklepem představíte. My jsme ale po výletě a večeři vyhlíželi jiný druh relaxace. Ten bublající na zahradě. Přestože se venkovní teplota pohybovala v okolí minus deseti, elektrická vířivka jela na plný výkon, aby se vyhnula zamrznutí. Na rozdíl od té vedlejší, vytápěné dřevem, která rozmrzne až někdy na jaře. Téměř hodinový relax, proložený válením ve sněhu, byl tím pravým zakončením dne.

Den druhý

Náš vzduchoplavecký pokoj nám nabídl vskutku krásné probuzení do zimní krajiny. Většina pokojů zasazených do šikminy střechy nabízí na pár čtverečních metrech jen to nejdůležitější pro odpočinek. Postel, lampa na čtení, křeslo, koupelna. Televizi nenajdete, zato oblíbenou hudbu si můžete pustit přes audiosystém Bang & Olufsen.

Zikmundov

Zikmundov

Snídaně formou švédského stolu může znít jakkoliv tuctově, ale ne tady. Za čerstvé a lokální produkty by dal kuchař, starající se o ranní přání hostů, snad i ruku do ohně. Něco chybí? Pokusí se zařídit.

Zikmundov

Po snídani jsme ještě jednou vyrazili do zmrzlé krajiny, tentokrát po červené na sever, k Buchlovským kamenům. Během necelé půlhodiny se dostanete do odlehlé části Chřibů, kde civilizaci nezahlédnete v žádném směru. V zimě zde můžete využít značených běžeckých tras, v létě cyklotras.

Zikmundov

Zikmundov

Kromě zapůjčení elektromobilu, nebo třeba přípravy piknikového koše, si můžete půjčit koně na projížďku. Koní je zde, zdá se, stále mnoho a od rána nám dělali společnost při pohledu z okna. Romča od večera básnila o tom, že by se ráno šla projet, ale myslim, že společnost celého stáda na kraji ohrady jí to vynahradila.

Zikmundov

Zikmundov není běžný penzion. Z internetu bylo patrné, že svou atmosférou je rájem pro instagrammery a blogery všeho druhu. Svou architekturou, designem, gastronomií a vsazením do krajiny je přímo magnetem na krásné záběry. Jak to zhodnotil Lukáš Hejlík, na Zikmundově je fotogenický snad i lívanec od krávy nebo kobliha od koně. Co ho dělá ale opravdu vyjímečným, je ten zbytek, který nejde vyfotit, ale jedině prožít. Domácí atmosféra panující uvnitř, a to především díky šikovnému personálu a promyšlenému konceptu je to, co ho dělá jiným.

S Romčou se snažíme cestovat nízkonákladově. Zatím razíme heslo, že je lepší vidět více za méně, než méně za více. Většinou při cestách využíváme sdílené bydlení, hostely, nebo spíme ve stanu. Za ty roky to bylo poprvé, co jsme spolu byli v penzionu, nebo hotelu, chcete-li. Víkend na Zikmundově může vyjít jako víkend v Římě, nebo týden na treku někde v zahraničí. V tomto případě jsme ale dostali přesně to, za co jsme zaplatili. Odpočinek a pohodu, která předběhla naše představy. Tak zase někdy, v budoucnu, aby nám to bylo vzácné.

Petr

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.